10 ідей для роботи в офісі та здорового способу життя

Сучасна офісна культура дуже негативно позначається на здоров‘ї співробітників, яких можна розділити на два типи: ті, хто «махають лопатою» з ранку до ночі практично без вихідних і ті, хто роботою не перевантажений, але змушений сидіти цілий день в офісі. Тим не менш, проблеми зі здоров’ям виникають і в тієї, і в іншої категорії. Тому керівникам потрібно піклуватися про здоров‘я своїх підлеглих, адже це запорука успіху компанії. Як це зробити розповіла команда boundless.com.

1. Живі рослини. Рослини в горщиках не тільки прикрашають офісне приміщення, що теж грає не останню роль, а ще й допомагають позбавлятися від стресу. Тому маленький літній сад в окремому куточку є не такою вже й поганою ідеєю.

Єдиний нюанс — обирайте рослини, за якими легко доглядати. А перед покупкою квітучих рослин переконайтеся, що ваші співробітники не страждають на алергію.

2. Натуральне освітлення. Природне освітлення є одним з ключів до продуктивної роботи та здоров’ю людей. Природне освітлення зменшує навантаження на очі, сприяє виробленню вітаміну D і допомагає працювати нашому організму згідно з його природними біоритмами.

Тому намагайтеся підібрати офіс з великими вікнами, куди проникає досить багато світла. Якщо ж це неможливо, проводьте мозкові штурми та наради на вулиці. Велика тераса була б ідеальним місцем для подібних заходів.

3. Робочі столи. Сидяча робота за комп‘ютером явно не додає здоров’я. Швидше вона додає проблем зі спиною, шиєю, руками, плюс головні болі та проблеми із зором. Зміна позиції за столом і можливість трохи розім‘ятися додає енергії та зменшує проблеми зі здоров’ям.

4. Корисні «офісні снеки». Замість стандартних печеньок і цукерок на вашій кухні повинні стояти страви з фруктами і овочами. А сухофрукти, горіхи і зелений чай складуть їм чудову компанію. Йогурти та інші кисломолочні продукти також вітаються. Всі ці продукти гарні на смак, відмінно допоможуть підтримати високий рівень продуктивності та при цьому будуть підтримувати травну систему в належному стані.

5. Міра. Що б ми не робили, ми повинні знати міру. Підтримання здорового способу життя не повинно перетворюватися на драконівські правила. Іноді співробітникам можна розслабитися, випити кави з солодким після напруженого робочого дня.

6. Післяобідній відпочинок. Повернемося до нашого комфортному дивану — відмінне місце для післяобіднього відпочинку. Численні дослідження показали, що після обіднього відпочинку люди більш продуктивні. Зазвичай у цей час робочий ритм йде на спад і співробітники буквально сплять за робочими столами. І їх провини в цьому немає, адже після смачного та корисного обіду нашому організму все одно потрібні сили і час на його перетравлення. Через це основні ресурси кидаються на допомогу нашому травному тракту.

7. Часті перерви. Невеликі перерви на 5-10 хвилин для того, щоб встати з-за комп‘ютера та дати відпочинок своїм очам, а заодно і розім’яти затерплі тіло — ще один гарний спосіб підтримувати офісне здоров‘я. Цей час дає можливість нашому мозку переключитися з поточних завдань і відпочити.

8. Виділіть місце для стоянки велосипедів. Якщо хоча б кілька ваших співробітників люблять кататися на велосипедах, відмінно було б знайти місце для їх зберігання. Можливо, їх приклад стане заразливим і незабаром вам не знадобиться стоянка для автомобілів.

9. Заохочуйте заняття спортом. Якщо у вас є місце та можливість, влаштовуйте хоча б кілька разів на тиждень групові заняття різними видами спорту. Це може бути футбол, баскетбол або йога. Підійде все, що подобається вашим співробітникам. Тим більше, що якщо хтось з них дійсно захоплений і досить довго займається певним видом спорту, він сам цілком може впоратися з роллю інструктора.

10. Тварини в офісі. Офісні тварини — це клопітно, але дуже здорово! Собаки та коти відмінно допомагають знімати стрес і розряджають напружену обстановку. Якщо у вас немає можливості завести загального офісного улюбленця, можна виділити один день на тиждень (наприклад, п’ятницю) і дозволити приводити працівникам своїх улюбленців. Єдине, потрібно домовитися про чергу, інакше ваш офіс перетвориться на зоопарк.

Джерело

Комментарии:

Добавить комментарий